close
تبلیغات در اینترنت

ابهام در پذیرش آزمون دکترا


درباره سايت درباره سايت
تابلو اعلانات حسابداری
آخرین اخبار حسابداری را در این سایت پیگیری کنید.

موضوعات موضوعات

عمومی

اخبار سایت


آرشيو آرشيو

مرداد 1396

خرداد 1396

فروردين 1396

اسفند 1395

بهمن 1395

دی 1395

مهر 1391

شهريور 1391

مرداد 1391

تير 1391

خرداد 1391

ارديبهشت 1391

فروردين 1391

اسفند 1390


جستجوگر پيشرفته سايت
?
آخرين ارسال هاي انجمن
آخرين ارسال هاي انجمن


ابهام در پذیرش آزمون دکترا


تعدادی از بینندگان «تابناک» که از داوطلبان کنکور دکترا هستند، با انتقاد از نحوه اعلام ظرفیت مجاز انتخاب رشته و پذیرش برای مصاحبه، در پیامهای جداگانه ای نوشتند:

حمید
با سلام خدمت دوستان عزیز 
بنا به تحلیل اینجانب و با صحبتهای با بیش از ۱۲ نفر از دوستانم به این نتیجه رسیدیم که افراد معرفی شده به مصاحبه یا عدد ۳ یا عدد ۴ برابر ظرفیت کد رشته است.
تا اینجا به نظر میرسه سازمان سنجش درست عمل کرده اما از اینجا به بعد که خدمتتون عرض میکنم دچار مشکل است.
این بحث مربوط به همپوشانی دعوت شده گان است. یعنی دعوت شدگان از لحاظ رتبه هم پوشانی دارند.
فرض کنیم دانشگاه شریف, تهران, امیرکبیر,علم و صنعت(رشته های مهندسی)در یک گرایش هر کدوم ۵ نفر ظرفیت داشته باشند.و سازمان سنجش ۴ برابر ظرفیت هر کد رشته به دانشگاهااعلام کند در نتیجه رتبه اول تا ۲۰ به شریف معرفی میشوند. همین تعداد به تهران,امیرکبیر و علم و صنعت معرفی میشوند در نتیجه از ۲۰ نفر اول باید اساتید ۲۰ نفر را برای دکتری انتخاب کنند.
خنده داره خیلی میدونم.
در نتیجه نسبت معرفی شدگان به قبول شدگان یک به یک است. یعنی کنکور خوب بده قبول شو یعنی مصاحبه کشک
و شاید حالا اساتید بفهمند که چرا پارسال تا ۱۰ برابر اعلام میکردند تا دیگه اینها باشند که غر نزنند. طفلکی ها نمیدونند که دیگه هیچی دستشون نیست.
در انتها من یه سری اطلاعات از دوستانم جمع آوری کردم و تقریبا به این نتیجه رسیدم که تقریبا از هر ۱٫۱ نفر دعوت شده یک نفر قبول میشوند پس زیاد نگران رزومه ضعیفتان نباشید.
باز هم دست مسئولان با تحلیل های درستشون درد نکنه
نمیدونم اینا موقع درس خوندن چی کار میکردند که هیجی از یه کار عددی سر در نمیارند.
ایکاش جناب دکتر توکلی وقت بیکاریشونو بحثهای این سایت رو میخوندن این اتفاقها نمیوفتاد
و ذکر یک مطلب هم خالی از لطف نیست و اینکه:
پارسال با وجود اعلام تا ۱۰ برابر ظرفیت, خیلی از اساتید با دانشجویان ناخواسته روبرو شدند یعنی به شخص مورد نظرشون نمره داند و به باقی الکی نمره دادند. بعد از اعلام نتایج دانشجوی مورد نظر در کد رشته بالاتر قبول شده بود و دانشجوی دیگری جای این شخص را گرفته بود. و استاد مورد نظر مجبور به پذیرش این شخص بود.امید
اینجانب با رتبه میانی در بین 21 نفر مجاز به انتخاب رشته یکی از گرایشهای مهندسی هسته ای دعوت به مصاحبه نگشته ام. این در حالیست که ادعا شده است 3 برابر ظرفیت به دانشگاه ها برای مصاحبه معرفی می شوند. در این گرایش کلا 3 محل برای انتخاب رشته وجود دارد که در مجموع 7 نفر ظرفیت دارد. همه داوطلبان قاعدتا هر 3 محل را انتخاب کرده اند و البته مسلما که نفرات در 3 محل یکسان هستند. با منطق مبهم و نادرست سازمان سنجش و وزارت علوم همان 9 نفری که مشترک می باشند فقط دعوت به مصاحبه شده اند و در این بین 7 نفر قبول نهایی خواهند شد. آیا این گزینش صحیح است و در تعداد نفرات دعوت شده نباید اشتراکات در نظر گرفته شود؟

علی
من پارسال قبول شدم اما امسال دوستام با اين روند موجود دارن از تعجب شاخ در ميارن.
ببينيد مثلا تو رشته جمعيت شناسي فقط 4 نفر اعلام ظرفيت كرده بودن اونم تو يه كدرشته تو دانشگاه تهران. كه بر همين اساس هم 12 نفر مجاز شدن واسه انتخاب رشته و هر 12 نفر هم دعوت به مصاحبه شدن. اما تو رشته علوم اجتماعي كه بيشتر از 15 تا كدرشته از دانشگاه هاي مختلف ايران اعلام ظرفيت كرده بودن، همچين اتفاقي اصلا نيفتاده. در واقع اتفاق افتاده ها اما سيستم سازمان سنجش گويا كاملا اشتباه كرده. دليل اين صحبت هاي من چيه: ببينيد مثلا تو رشته جامعه شناسي كه بالاي 15 تا كد رشته داشته و ظرفيت پذيرش روزانش طبق دفترچه اي كه اومده بود حداقل 70 نفر بود و علاوه بر اون شبانه هم داشته، رتبه نزديك 100 از دوستام بهترين جايي كه مصاحبه قبول شده فردوسي مشهد بوده اونم شبانه!!! در حالي كه عادي يه ضربو تقسيم كنيم مي‌بنيم كه اگر 70 رو ضرب 3 (سه برابر ظرفيت) كنيم ميشه 210 نفر كه اينا حداقل بايد به مصاحبه دعوت ميشدن. اما اشتباهي كه سازمان انجام داده اينجوري بوده كه اصلن مسئله پوشش براي دعوت به مصاحبه ها رو انجام نداده. اينجوري شده كه 4 گرايش جامعه شناسي دانشگاه تهران 12 نفر اول دعوت به مصاحبه شدن تقريبن. يعني 12 نفر به 4 تا رشته مختلف رفتن تو دانشگاه تهران  كه هركدومش 3 تا بر ميداشته رفتن! انگار سه برابر ظرفيته اما در واقع نيست !!! چون با اين حساب كه 12 نفر واسه 4 تا گرايش دانشگاه تهران دعوت شن پس بالاخره 3 تا 3 تا پخش ميشن و در واقع رقابتي نيست و سه برابر نميشه گفت ديگه. سر همينم تا رتبه 70 اينا پذيرش شدن در اصل! من دقيقا اطلاع دارم كسي كه رتبش بين 220 تا 230 بوده تنها يه كدرشته پيام نور آورده كه تقريبا پايين ترين سطح انتخاب بچه ها هستش. تو جامعه شناسي 452 نفر مجاز شده بودن كه با اين تفاسير تقريبا 300 نفر اصلن به مصاحبه دعوت نميشن !!! اين وقتي معنادار ميشه كه بدونيم كل پذيرش امسال 10000 نفر بوده و كلن 34000 هزار نفر هم مجاز شده بودنو انتظار ميرفت كه تقريبا همه حداقل يه كدرشته رو واسه مصاحبه بيارن!!! اما اشتباهي كه سازمان سنجش كرده در واقع جوري شده كه شايد 10000 نفر يا شايدم نزديك 11000 نفر فقط به مصاحبه دعوت شدن! شما در نظر بگيرين حداقل 300 نفر فقط از رشته جامعه شناسي اوت شدن !از هر رشته اي كه حداقل 10 كدرشته پذيرش داشته 200 نفر بذارين ميفهمين كه چه اشتباهي كرده ستجش امسال و چگونه بچه هاي اين مردمو دربه در كرده يه سالو اخرشم اين ... آخه اگه قرار بود اينجوري بشه چرا اصلن دعوت به مصاحبه كردين ؟!!! ميگفتين بر اساس رتبه اينا قبولن برن دانشگاه ! واقعا متاسفم و اميدوارم كه سازمان سنجش زودي ترتيب اثر بده و دوباره بررسي كنه اين موضوع رو.

آذری
یکی از ایرادهای مهم آزمون سراسری دکتری به این سبک کمیت محوری آن است. یعنی مثل کنکور کارشناسی هرکی تست بیشتری بزنه قبوله! و این اگر برای مقطع کارشناسی بده برای دکتری فاجعه است. مثلا برای کد رشته فلسفه تقریبا 100 نفر ظرفیت هست و 430 نفر مجاز به انتخاب رشته شدند اما آخرین رتبه های دعوت به مصاحبه بین 10 تا 50 برای رشته ای روزانه  است و این یعنی عملا رتبه های بالای 100 هیچ شانسی برای 80 نفر روزانه ندارند !! خب چرا؟ واقعا شاید به هر دلیلی کسی نتونه اون روز خوب تست بزنه آیا استعداد پژوهشی اش هم کمتر از رتبه های کمتر از 100 هست؟ ثانیاً اون سه چهارم بقیه اصلا برای چی مجاز به انتخاب رشته شدند؟ وقتی قراره همه 80سهمیه روزانه بین 100 نفر اول توزیع بشه اصلا انتخاب رشته برای 330 نفر باقی مونده معنی نداره.

دانشجو
آخرین رتبه مجاز به انتخاب رشته در کدرشته 2801(زبان و ادبیات فارسی) آزمون دکتری نهصد می باشد و رتبه من 400!
درحالیکه اعلام شده بود سه تا پنج برابر سهمیه پذیرش دانشگاهها به مصاحبه معرفی می شوند بنده به هیچ یک از 25 دانشگاه انتخابی معرفی نگردیده ام. از طرف دیگر درهیج کدام از اطلاعیه های سازمان سنجش اعلام نشده که در این مرحله ریزشی صورت می گیرد. ونکته ی سوم وقتی روال کار سازمان سنجش بدین گونه هست چرا مجددا 2000نفر دیگر بعنوان مجاز به انتخاب رشته اعلام می نماید؟!!!!!!!! توروخدا پیگیری کنید حقی از کسی ضایع نشه
باتشکر.

مهسا
سلام
من جزو کسانی هستم که در آزمون دکتری به هیچ جا برای مصاحبه دعوت نشدن
رشته ما 200 تا رو مجاز کردن - من 115 بودم، همه جا رو هم انتخاب کرده بودم، خب پس چرا مجاز اعلام کردن؟
قرار بود 3برابر ظرفیت رو به مصاحبه دعوت کنن ، نه اینکه هر نفری رو که به مصاحبه دعوت کردن 3 بار بشمارن تا بشه 34000 نفر .، بعد بگن سه برابر ظرفیت معرفی کردیم!!!!!!برچسب ها : ابهام پذیرش آزمون دکترا
ارسال شده در : چهارشنبه 31 خرداد 1391 - توسط : شریعتی
بازديد : 316 بار دسته بندي : دکتری نظر دهيد! [ ]

مرتبط باموضوع :نام
ایمیل (منتشر نمی‌شود) (لازم)
وبسایت
:) :( ;) :D ;)) :X :? :P :* =(( :O @};- :B /:) :S
نظر خصوصی
مشخصات شما ذخیره شود ؟ [حذف مشخصات] [شکلک ها]
کد امنیتیرفرش کد امنیتی

پيوند ها پيوند ها'

تبادل لينک تبادل لينک تبادل لينک تبادل لينک

 • تعمیر پرینتر جوهر افشان

  جوجو فان|جوک جدید جوجو فان|جوک جوجوفان

  گیفت کارت ارزان 20 دلاری استیم Steam

  فروشگاه محصولات ارگانيک در اصفهان

  هيتر کارگاهي

  فرش 1000 شانه قیمت

  مدل آرايش

  خريد گيفت کارت پلی استيشن 4

  انجام پايان نامه کارشناسي ارشد

  سرور مجازی ايران

  خريد فيلتر شکن

  کاریابی بندرعباس

  چاپ کاتالوگ و بروشور

  دانلود آهنگ جدید امیر تتلو اعتیاد

  خرید هاست ارزان

  خرید جم کلش رویال

  تور دبی

  حسابکده
 • بک لينک بک لينک