close
تبلیغات در اینترنت

اخبار


درباره سايت درباره سايت
تابلو اعلانات حسابداری
آخرین اخبار حسابداری را در این سایت پیگیری کنید.

موضوعات موضوعات

عمومی

اخبار سایت


آرشيو آرشيو

مرداد 1396

خرداد 1396

فروردين 1396

اسفند 1395

بهمن 1395

دی 1395

مهر 1391

شهريور 1391

مرداد 1391

تير 1391

خرداد 1391

ارديبهشت 1391

فروردين 1391

اسفند 1390


جستجوگر پيشرفته سايت
?
آخرين ارسال هاي انجمن
آخرين ارسال هاي انجمن


انجمن حسابداری مدیریت ایران رسماً شروع بکار کرد


 

خبرگزاری فارس: رئیس گروه حسابداری دانشگاه الزهرا (س) از شروع به کار رسمی انجمن حسابداری مدیریت ایران خبر داد.

 علی رحمانی در گفت وگو با خبرنگار اقتصادی فارس، از تشکیل و شروع بکار رسمی انجمن حسابداری مدیریت ایران خبر داد و وظایف و ضرورت های تشکیل این انجمن نوپا اما مهم را تشریح کرد.

*انجمنی برای با ماهیت چند رشته ای

وی با اشاره به با برگزاری مجمعی در پنج شنبه پیش خاطر نشان کرد: به منظور گسترش و پیشبرد و ارتقای علمی حسابداری مدیریت، انجمن حسابداری مدیریت ایران بر اساس مجوز شماره 208879.3 مورخ 14 دی 90 کمیسیون انجمن های علمی ایران وزارت علوم، تحقیقات و فناوری تاسیس شد.

وی در واکنش به این سئوال که در این انجمن چه افرادی می توانند عضو شوند، پاسخ داد: این انجمن گسترش و پیشبرد و ارتقای علمی حسابداری مدیریت و توسعه کیفی متخصصین و بهبود بخشیدن به امور آموزشی و پژوهشی دراین زمینه را در دستور کار خود قرار داده و با توجه به ماهیت چند رشته ای حسابداری مدیریت، با پذیرش اعضا از بین فارغ‌التحصیلان رشته های حسابداری، مالی، حسابرسی، مدیریت، اقتصاد، ریاضیات کاربردی، تحقیق در عملیات، فناوری اطلاعات، روانشناسی و علوم رفتاری و رشته های وابسته به عنوان واجدین شرایط عضویت، اهداف متعددی را دنبال می کند.

*وظایف و فعالیت های انجمن کدامند؟

این مقام مسئول درباره وظایف و فعالیت های تعریف شده برای انجمن حسابداری مدیریت ایران هم توضیح داد: انجام تحقیقات علمی و فرهنگی در سطح ملی و بین‌المللی،همکاری با نهادهای اجرایی،علمی و پژوهشی درزمینه ارزیابی و بازنگری و اجرای طرح‌ها و برنامه‌های مربوط به امور آموزش و پژوهش در زمینه علمی،ترغیب و تشویق پژوهشگران و تجلیل از محققان و استادان ممتاز، ارائه خدمات آموزشی و پژوهشی و فنی به صنعت، برگزاری گردهمایی‌های علمی در سطح ملی، منطقه‌ای و بین‌المللی و انتشار کتب و نشریات علمی از جمله فعالیت های مدنظر برای انجمن است.

*انتخاب نخستین هیئت مدیره

رحمانی در ادامه توضیحات خود به برگزاری مجمع عمومی موسس در پنج شنبه گذشته اشاره کرد و گفت: در این مجمع که در محل دانشگاه علوم اقتصادی برگزار شد، نخستین هیئت مدیره انجمن حسابداری مدیریت ایران انتخاب شدند تا به این ترتیب فعالیت های این انجمن رسما" شروع شود.

به گفته وی، زهرا دیانتی از دانشگاه علوم اقتصادی، فریدون رهنمای رودپشتی از دانشگاه آزاد تهران مرکز، هاشم نیکومرام از دانشگاه آزاد علوم تحقیقات، یحیی حساس یگانه از دانشگاه علامه و علی رحمانی از دانشگاه الزهرا(س) به عنوان اولین اعضای هیئت مدیره انتخاب شدند.

*ضرورت های تشکیل انجمن

رئیس گروه حسابداری دانشگاه الزهرا (س)با بیان اینکه چند موضوع مهم ایجاد این تشکل علمی را ضروری کرده خاطر نشان کرد: در شرایط فعلی که بحث اقتصاد مقاومتی مطرح است، دانش حسابداری مدیریت و متخصصان این حوزه می توانند به مدیران بنگاه های اقتصادی، سازمان های عمومی و دولتی در مدیریت صحیح هزینه ها، اعمال کنترل های بودجه ای و بهبود بهره وری در راستای ارتقای کارایی و اثر بخشی فعالیت ها کمک موثری کنند.

رحمانی ادامه داد: شناسایی و مدیریت ریسک استراتژیک و عملیاتی نیز یکی دیگر از حوزه هایی است که حسابداران مدیریت می توانند نقش آفرینی کنند. لذا وجود یک تشکل علمی که بتواند تلاش های علمی و پژوهشی را انسجام بخشد و دستاوردها و تجارب را بین اعضا اشاعه دهد، بسیار ضروری است.   

وی با اشاره به اینکه در سال های اخیر در بخش هدفمند سازی و کاربردی کردن پژوهش ها در حوزه علوم انسانی تحقیقات زیادی شده ادامه داد: در قلمرو حسابداری بیشتر تحقیقات معطوف به حوزه های حسابداری مالی و بازار سرمایه است و کمتر به حوزه بسیار کاربردی حسابداری مدیریت پرداخته شده است. یکی از دلایل این امر مشکلاتی است که در زمینه دسترسی به اطلاعات و نیز روش های پژوهشی خاص این حوزه وجود دارد.

به گفته رحمانی انجمن می تواند به معرفی و اشاعه روش های پژوهشی خاص این حوزه بپردازد و با برقراری ارتباط بیشتر بین پژوهشگران و صنعت مشکل دسترسی به اطلاعات و محیط های پژوهشی را کاهش دهد. این امر می تواند جوانان پرانگیزه  را جذب این حوزه کرده و مشکل کمبود متخصص حسابداران مدیریت چه در سطح دانشگاه و چه صنعت را برطرف کند.

رحمانی با بیان اینکه حسابداری مدیریت در سال های اخیر پیشرفت های زیادی داشته ،گفت: امروز حسابداران مدیریت نه فقط در بنگاه های تولیدی،بلکه در واحدهای خدماتی،سازمان های عام المنفعه مثل شهرداری ها و بیمارستان ها و سازمان های دولتی، خدمات ارزنده ای را به مدیران ارائه داده و آنها را در اداره بهتر سازمان و ارتقای کارایی عملیات و بهبود محصولات و خدمات کمک می کنند. معرفی این حوزه دانش و تربیت متخصص برای این کاربردهای گسترده و طراحی تکنیک ها و روش های مناسب متمرکز کردن تلاش ها و برنامه ریزی خاص در قالب یک انجمن علمی را ایجاب می کند.

وی در بخش پایانی این گفت وگو اظهار داشت : انجمن حسابداری مدیریت از طریق انتشار خبرنامه و مجله و نیز برگزاری کنفرانس، کارگاه و نشست های دوره ای ضمن ارتقا و بروز نگهداشتن دانش اعضا، زمینه نوآوری و خلاقیت را در حوزه حسابداری مدیریت فراهم خواهد کرد و به سازمانها و بنگاه ها در تعریف پروژه های پژوهشی و کاربردی کردن پژوهش و توسعه علم نافع  کمک می کند و افزوده ای به بدنه دانش حسابداری مدیریت خواهد داشت.

رحمانی در خاتمه گفت:این انجمن مجوز نشریه علمی- پژوهشی دانش حسابداری و حسابرسی مدیریت را نیز اخذ کرده تا بتواند به اشاعه و نشر دستاوردهای علمی و عملی در حوزه حسابداری مدیریت بپردازد.

در ضمن در سایت انجمن به آدرس http://imaa.associations.iau.ir/Default.aspx اطلاع رسانی برخط به اعضا صورت خواهد گرفت.

 

بازديد : 488 بار دسته بندي : اخبار نظر دهيد! [ ]


رابطه ربا با تورم و فاصله طبقاتی


رئیس مؤسسه معارف وحی و خرد با اشاره به اینکه در قرآن آمده که اگر ربا خواری دست از آن برندارد در حکم جنگ با خدا و رسولش است گفت: در هیچ یک از رفتارهای ناصواب قرآن چنین حکمی نداده است.

حجت الاسلام "علی نصیری" رئیس مؤسسه معارف وحی و خرد در گفتگو با خبرنگار مهر درمورد تعریف ربا در اسلام گفت: شایع‏ترین مورد ربا این است که کسی نیاز مالی پیدا کند و از کسی قرض بگیرد و قرض دهنده چیزی مازاد بر اصل مالی که به او داده بخواهد. حالا این می‎‏تواند کالا، پول و حتی کارباشد.

وی افزود: با رباخواری پولدارها بدون اینکه پول خود را در راه‏های صواب سرمایه‏گذاری کنند و یا کار و ریسکی کنند هرروز بر پول خود می‎افزایند و فقیران به سبب ربا دادن هر روز تنگدست‏تر می‏شوند. در بعد جهانی هم شاهدیم که کشورهای فقیر قادر به پرداخت اصل وام کشورهای شمال نیستند و خیلی که موفق بشوند سود پولها را بپردازند و نمی‎توانند اصل وام را بپردازند و همیشه مقروض مانده و آزاد نمی‏‎شوند.

رئیس مؤسسه معارف وحی و خرد در مورد اثرات ربا بر جامعه و اقتصاد هم تصریح کرد: ربا خسارت عظیمی بر افتصاد و بعد اجتماعی وارد می‏کند. در قرآن آمده که اگر ربا خواری دست از آن برندارد در حکم جنگ با خدا و رسولش است. در هیچ یک از رفتارهای ناصواب قرآن چنین حکمی نداده است. در روایات هم آمده دریافت یک درهم ربا برابر زنا با محارم خویش در کنار خانه خدا است.

نصیری درمورد وضعیت کنونی جامعه ایران در سطوح فردی و سیستماتیک در خصوص ربا و امکان وجود سیستمهای ربوی در برخی از بخش‎ها نیز یادآورشد: در اقتصاد سالم فاصله طبقاتی وجود ندارد در ژاپن نرخ بهره صفر است و در آمریکا و اروپا یکی دو درصد است. اسلام هم گفته اگر کسی به پول نیاز پیدا کرد نباید بیش از قرضش او را بدهکار کنیم. تازه سفارش کرده اگر بدهکار در زحمت است به او مهلت دهید تا بتواند قرضش را پس دهد و اگر نتوانست بهتر است که قرضش را بر او ببخشیم و از آن صرف نظر کنیم. بنابراین نباید در جامعه اسلامی کسی به قرض کردن بیفتد و اگر مجبور شد نباید بیش از قرضش از او گرفته شود.

وی افزود: تورم مشکلی است که با رباخواری مرتبط است افراد و بانکها به بهانه تورم نرخ بهره را بالا می‏برند البته به میزان تورم پول گرفتن اشکال ندارد و ربا نیست، ولی مثلا به سپرده گذاران 20 درصد سود می‏دهیم و همین پول را 26 درصد به وام گیرندگان می‏دهیم این ربا است زیرا نباید بیش از یکی و دو درصد اضافه تر گرفت البته گرفتن کارمزد قانونی است.

این محقق و پژوهشگر حوزه علوم اسلامی درپایان یادآورشد: تنظیم بازپس گیری وام‏ها هم بی انصافانه است یعنی در سنوات اولیه که فرد توان مالی کمتری دارد بیشترین سود به آن زمان تعلق می‏گیرد. نرخ بهره و جریمه‏های بانکی طوری است که وام گیرنده گاهی باید دوبرابر وام خود را پس دهد و بلکه بیشتر.

بازديد : 329 بار دسته بندي : اخبار نظر دهيد! [ ]


پيوند ها پيوند ها'

تبادل لينک تبادل لينک تبادل لينک تبادل لينک

 • تعمیر پرینتر جوهر افشان

  جوجو فان|جوک جدید جوجو فان|جوک جوجوفان

  گیفت کارت ارزان 20 دلاری استیم Steam

  فروشگاه محصولات ارگانيک در اصفهان

  هيتر کارگاهي

  فرش 1000 شانه قیمت

  مدل آرايش

  خريد گيفت کارت پلی استيشن 4

  انجام پايان نامه کارشناسي ارشد

  سرور مجازی ايران

  خريد فيلتر شکن

  کاریابی بندرعباس

  چاپ کاتالوگ و بروشور

  دانلود آهنگ جدید امیر تتلو اعتیاد

  خرید هاست ارزان

  خرید جم کلش رویال

  تور دبی

  حسابکده
 • بک لينک بک لينک